19. Przegląd Sztuki Survival w Kotłowni MPP

SURVIVAL 19. Przegląd Sztuki | Nigdzie stąd nie pojedziecie / You ain’t going nowhere
25-29.06.2021
Kotłownia
Fabryczna 14, Wrocław

Survival to przegląd sztuki odbywający się w nieoczywistych przestrzeniach miejskich, połączony z konkursem na tematyczną realizację artystyczną. Tegoroczna edycja odbywa się w Kotłowni (w poniemieckiej fabryce Linke-Hofmann-Werke), miejscu do niedawna opuszczonym, a teraz przywracanym Wrocławiowi przez naszą Pracownię, która jest jednocześnie strategicznym partnerem wydarzenia.  Symboliczne odmrożenie życia artystycznego i społecznego Wrocławia – po kolejnych lock-downach – dokona się tu przez nierozłączne: sztukę i architekturę. Tegoroczny SURVIVAL to wystawa główna prezentowana na trzech poziomach we wnętrzu budynku, jak i realizacje artystyczne na zewnątrz czy w przestrzeni Sekcji Studenckiej wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W siedzibie sąsiadującej z Kotłownią Wyższej Szkoły Bankowej w ramach Sceny Społecznej i programu Kreatywna Europa odbędzie się cykl debat o mobilności i przyszłych scenariuszach międzynarodowej wymiany artystycznej.
W „Forum Dialogu” wezmą udział goście z Polski, Czech, Stanów Zjednoczonych, Belgii czy Holandii. Dla zainteresowanych architekturą i historią powojennego Wrocławia odbędą się
spacery po okolicy byłego Pafawagu.

Do końca miesiąca w ulicznej Galerii Szewska na dziewięciu dwustronnych witrynach ekspozycyjnych (usytuowanych przy ul. Szewskiej między ul. Kotlarską a Nożowniczą) można oglądać wystawę odkrywającą fragmenty przygotowanych prac artystycznych, prezentowanych podczas Przeglądu.

Wstęp na SURVIVAL jest bezpłatny – na wydarzenia towarzyszące wystawie głównej obowiązują zapisy – odnośnik do harmonogramu znajduje się na oficjalnej stronie Przeglądu.

Organizatorem Przeglądu jest Fundacja Art Transparent, a partnerem strategicznym wydarzenia Maćków Pracownia Projektowa. Szczegóły programu znajdują się na www.survival.art.pl lub www.arttransparent.org.