Concordia Design Wrocław. Wyobraź sobie miasto – Cykl rozmów o przyszłości

Wiosna na Wyspie Słodowej ma wszystkie wiosny pod sobą, wiedzą o tym zwłaszcza ci, którzy studiowali czy studiują we Wrocławiu – z przerwami na planowaną lub spontaniczną rekreację właśnie na tam, z całkowitym lekceważeniem konsekwencji ostrej kolizji z planem zajęć. Od jakiegoś czasu jednak zamarły tak luksusowe aspekty życia w mieście jak wagary nad Odrą. Ale zmieńmy to! Porozmawiajmy! Porozmawiajmy o powrocie do normalności, o mieście jako organizmie opiekuńczym dla wagarowiczów czy byłych wagarowiczów, którzy nie próbują nawet wytłumaczyć swoim dzieciom-na-zdalnym-nauczaniu, jaką przyjemnością jest nauka w szkole/uczelni, z której wychodzisz (wybiegasz) prosto w objęcia wiosennego miasta, ze wszystkimi jego pokusami.

Porozmawiajmy o mieście przyszłości, jak można by je urządzić, żeby potencjalne kryzysy – jak pandemia – były łatwiejsze w obsłudze. O mieście, w którym maj zawsze urywa głowę.
Porozmawiajmy o tym na Wyspie!

Goście: Piotr Voelkel, Natalia Sawicka, Zbigniew Maćków, Mikołaj Smoleński

Zapisy na wydarzenie: https://app.evenea.pl/event/wyobraz-sobie-miasto/?fbclid=IwAR2bHSzHtfGgNdW-cKbcr_p-kzErunj8Trzy6lCDLPe61TqzlUn6mDAxXds

miasto3-07-kopia